Anasayfa / ÜNİVERSİTE ARAMA / Yüksekokullar / Arel Üniversitesi / Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Cevizlibağ – Topkapı Kampüsü

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Cevizlibağ – Topkapı Kampüsü

Sevgili Öğrenciler;

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, insan yaşamını biyo-psiko-sosyal boyutları ile ele alan Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümlerini kapsamaktadır. Bölümlerimizin ortak amacı bireysel ve toplumsal sağlığın korunup geliştirilmesinde görev alacak mezunlar yetiştirmektir.

Yüksekokulumuz, seçkin akademisyenlerden oluşan bilim kadrosuyla ve çağdaş yaşamın gerekliliklerini benimsemiş, Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, insan haklarına saygılı, problem çözebilen, bağımsız düşünebilen, eleştirel-analitik bakış açısına sahip, yaratıcı, sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek bireyler yetiştirme amacıyla eğitim öğretim faaliyetleri yürütmektedir. Yüksekokulumuzda etik değerlere özel önem verilmekte, mezunlarımızın bireysel başarılarının yanı sıra, topluma yararlı olma sorumluluğunu da hissetmeleri zorunlu görülmektedir.

Öğrencilerimize 4 yıllık lisans eğitimleri süresince aldıkları teorik ve pratik bilgilerini uygulamaya yönelik kurumlarda/kuruluşlarda hayata geçirme fırsatı sunulmaktadır. Böylece, lisans eğitimleri kapsamında edindikleri bilgi ve tecrübe ile mezuniyet sonrasında oldukça geniş iş olanaklarına ulaşmaları sağlanmaktadır. Üniversitede temellenen mesleki donanım ile profesyonel yaşama ilk adımlarını özgüvenle atan mezunlarımızın, aldıkları ayrıcalıklı lisans eğitiminin desteğini iş yaşamları boyunca hissetmeleri hedeflenmektedir.

Samimi ve sıcak bir ortamda kaliteli eğitim tercih eden tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın sorumluluk bilinci ve Arel Üniversiteli olmanın gururu ile kucaklıyorum.

  

DETAYLAR İÇİN TIKLA 

Hakkında üniversiten haberler

Bunumu arıyorsunuz ?

YÖK’TEN TEZ AŞAMASINDAKİ LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERE EK SÜRE HAKKI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, afet ve salgınlarda, tez aşamasındaki lisansüstü eğitim öğrencilerine bir dönem, sürece göre bir ...

universitetercihi.net 2020

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com